ÎNVĂȚĂMÂNT PROFESIONAL DE STAT CU DURATA DE 3 ANI COLEGIUL ECONOMIC ”DELTA DUNĂRII” TULCEA

sĂptămâna meseriilor -…. MARTIE 2022

Oferta noastră UN VIITOR MAI BUN PENTRU VOI este REALISTĂ în primul rând datorită faptului că unitatea noastră școlară asigură specializarea în meserii de viitor pentru care există locuri de muncă.

Învățământ Profesional cu durata de 3 ani

Filieră Tehnologică clasa a IX-a, an școlar 2022 - 2023

DOMENIUL TURISM ȘI ALIMENTAȚIE –  Învăţământ profesional– 2 clase/ 48 locuri

• Specializare/ Calificare: Ospătar (chelner) vânzător în unități de alimentație (nivel 3 de calificare) – 1 clasă/ 28 locuri
  • Specializare/ Calificare: Bucătar
  • – după terminarea clasei a XI a, elevii pot opta pentru angajare cu meseria de ospătar sau continuarea studiilor liceale, cu specializarea Tehnician în gastronomie.

Oferta noastră este susţinută de resursele, programele şi relaţiile de parteneriat care ne dau posibilitatea să desfaşurăm un proces de învăţământ eficient. Colegiul Economic ”Delta Dunării” Tulcea a accesat un proiect I.T.I. în valoare de 10 mil euro de reabilitare, modernizare, dotare cu echipamente de ultimă generație, care va transforma colegiul într-una dintre cele mai moderne și dotate unități școlare din țară.