ȘCOALA PROFESIONALĂ A COLEGIULUI ECONOMIC ”DELTA DUNĂRII” TULCEA

OFERTA EDUCAȚIONALĂ

a Colegiului Economic ”Delta Dunării” Tulcea

UN VIITOR MAI BUN PENTRU VOI este REALISTĂ în primul rând datorită faptului că unitatea nostră școlară asigură specializarea în meserii de viitor pentru care există locuri de muncă.

Învățământ Profesional - Clasa a IX-a, an școlar 2020-2021

DOMENIUL TURISM ȘI ALIMENTAȚIE – 1 clasă/ 28 locuri

• Specializare/ Calificare: Ospătar (chelner) vânzător în unități de alimentație (nivel 3 de calificare), după terminarea clasei a XI a, elevii pot opta pentru angajare cu meseria de ospătar sau continuarea studiilor liceale, cu specializarea Tehnician în gastronomie.

Oferta noastră este susţinută de resursele, programele şi relaţiile de parteneriat care ne dau posibilitatea să desfaşurăm un proces de învăţământ eficient. Colegiul Economic ”Delta Dunării” Tulcea a accesat un proiect I.T.I. în valoare de 10 mil euro de reabilitare, modernizare, dotare cu echipamente de ultimă generație, care va transforma colegiul într-una dintre cele mai moderne și dotate unități școlare din țară.