ACADEMIA DE STUDII ECONOMICE BUCUREȘTI

Facultatea de Economie Agroalimentară și a Mediului

Admitere A.S.E. București la F.E.A.M. prin Centrul Teritorial Tulcea.- Colegiul Economic ”Delta Dunării” și în acest an universitar 2020-2021

Academia de Studii Economice București organizează prin Centrul de Învățământ Economic teritorial de la Colegiul Economic ”Delta Dunării” Tulcea, admitere pentru anul I-îi, Facultatea de Economie Agroalimentară și a Mediului (44 locuri).

Nu ratați momentul, este o mare oportunitate pentru noi tulcenii, deoarece:

  • S.E.-ul este cea mai bine cotată unitate de învățământ superior economic din SE și centrul Europei, ca atare diploma obținută este valoroasă și recunoscută de angajator;
  • Cursurile se desfășoară numai la Tulcea, la Colegiul Economic, în weekend și sunt susținute de profesori valoroși;
  • Absolvenții primesc diploma de studii universitare- ”licențiat în studii economice” și aceasta permite angajarea în companii din domeniul agroalimentar, mediu, societăți din domeniul distribuției, de consultanță, dar și în instituțiile publice și administrații publice

În acest an, înscrierea se va desfășura în perioada 7 – 9 septembrie 2020 și se va realiza exclusiv online, folosind platforma https://admitere.ase.ro/ .

Pentru cei care nu dispun de mijloacele necesare înscrierii online, Colegiul Economic ”Delta Dunării” Tulcea, str. Viitorului nr. 32, telefon 0722991901, va organiza un centru de înscriere cu asistență, ce va funcționa în perioada admiterii, zilnic între orele 10-14.

Vă așteptăm cu drag pentru un viitor mai bun pentru voi și pentru comunitatea tulceană.

DIRECTOR

CENTRU ID TULCEA AL A.S.E. BUCUREȘTI,

PROF. DR. LUCAN LIVIU

Close Menu