Colegiul Economic ”Delta Dunării” Tulcea va fi centru de examen pentru desfășurare examenului de BACALAUREAT  sesiunea august-septembrie 2019

Inscrierea pentru  EXAMENUL DE BACALAUREAT sesiunea august-septembrie 2019 se face in perioada 15-19 iulie 2019!

26 iulie 2019 – Înscrierea candidaților care au promovat examenele de Corigențe

Examenul de bacalaureat este modalitatea de evaluare a competențelor, a nivelului de cultură generală și de specializare, atins de absolvenții de liceu.

Dreptul de a susține bacalaureatul îl au elevii care au promovat învățământul liceal, indiferent de forma de învățământ.
Promovarea examenului de bacalaureat permite accesul în învățământul superior, în conformitate cu condițiile generale și specifice stabilite în acest sens.

Acte necesare inscrierii:

• Cerere de inscriere(se va ridica si completa la secretariat)
  • Copie certificat de nastere
  • Copie carte de identitate
  • Copie certificat de casatorie (daca este cazul)
  • 6 fotografii tip diploma, pentru absolventii promotiei curente
  • 2 fotografii tip diploma, pentru absolventii promotiilor anterioare
  • Copie foaie matricola, pentru absolventii promotiilor anterioare
  • taxa de sustinere proba, pentru elevii care s-au inscris, de cel putin doua ori, la examenul de bacalaureat

STATISTICA Colegiul Economic Delta Dunarii- Promovabilitate BAC 2013-2018

MODELE DE SUBIECTE SI BAREME DE EVALUARE – BACALAUREAT 2018

(Pentru a descarca fisierele dati click dreapta si salvati ca…)